Schedule

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
midnight House of Brutal Never Come Morning Radio Dada The Garden Wok n Roll Suicide The Essence
alternating with
The Lake Shore Drive radio show II
Independent Radio
alternating with
Industry Shakedown
alternating with
ThaiOne Davis
12:30 am
1:00 am TANSTAAFL
1:30 am
2:00 am Subutex/Suboxone Polka Dot Goebbels "Barron" Harkonnen's Slave Boy
alternating with
The Best New Show
Chi City Funk
2:30 am The Second Best New Show
3:00 am Industry Shakedown
alternating with
New City America
Community Cultivations On The Air
3:30 am
4:00 am Shanghaied on the Merzboat Computer Mediated Communication (CMC) Padishah Emperor Paul Muad'Dib Joe the Plumber The Track Master Scott Show
4:30 am
5:00 am
5:30 am
6:00 am Aurum, Auri, n. w(aka) eggs over easy Missionaria Protectiva Some Velvet Morning Combine Honnete Ober Advancer Mercantiles (CHOAM) Alice in Jazzland
alternating with
Velvet Hours
Morning Jazz
alternating with
Transmigrations of Jazz
6:30 am
7:00 am
7:30 am
8:00 am Someone Send Help
alternating with
The Harris School of Public Policy
radio death cult vigilantism coffee sun frisky Whpk.org/stream till 10 @willikes consider doing nothing Derrick's Zone Radical Individualism The Laws of Jazz
alternating with
The Tune-Up Show
8:30 am
9:00 am Jammin John's Merri-Go-Round
9:30 am
10:00 am Disco No Disco Suburban Deathwish BWOOOO
alternating with
Dripping Dream
Radio Zero Music from the South Side of the World Jazz Master
alternating with
The School of Jazz
10:30 am
11:00 am
11:30 am The Shape I'm In
noon Chicago Tessitura : Music and Musings from the Opera Canon Strange Ways Stuff From My Collection Incoherent Ramblings Jazz Kicker's Den
alternating with
Urban Aspirations
Jazz Rapp with the Impressario Al Carter-Bey
12:30 pm
1:00 pm A.L.L. Sports Roots Revival Fridays
1:30 pm From the Canyons to the Stars... The Ministry of Truth
2:00 pm News from the Service Entrance Calypso Cavalcade Journey Into Jazz
alternating with
What Is This Thing Called Jazz?
2:30 pm
3:00 pm Live Talk
alternating with
The Speakeasy
Renaissance Radio
alternating with
We're All Dying: A Show About Care
The Groks Science Show
alternating with
The People’s Radio
Soca Diner
3:30 pm
4:00 pm Teen Talk Radio Theatre Voces de la Canción Mexicana Audio Almanac Radio Salsa Clásica / El Tornado Tropical Gateway to Brazil Jazz for Dessert
alternating with
Straight Ahead Jazz
4:30 pm Vwa Lakay: The Voice from Home
5:00 pm A Feast of Irish Folk Chicago Is the World Lo-Fo Music Around the World Rendezvous Afrika
5:30 pm
6:00 pm Relentless Reggae rainbow quest Party from Damascus Boppin’ with Bob
alternating with
From the Subway to the Street Corner
6:30 pm Zoundz!
7:00 pm Jazz Port Crossroads: Where Jazz Meets Blues
alternating with
JAZZ MENAGERIE
The Jazz Supreme Show Friday Focus Show The Blues Excursion
7:30 pm Sitting in the Park
8:00 pm
8:30 pm
9:00 pm The Evil Show The Folk Show CTA Radio The Dusties Party Pure Hype Souled and New
9:30 pm
10:00 pm Radio Dada Underground Dance Show
10:30 pm The Essence
alternating with
The Lake Shore Drive radio show
11:00 pm
11:30 pm
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday